Historie autoškoly - Autoškola Mirpal Karviná, Orlová, Havířov, Dětmarovice, Petřvald, Bohumín, Rychvald
Hledáte autoškolu? Autoškola Mirpal Karviná je tu právě pro Vás.AUTOŠKOLA MIRPAL spol. s r.o.

Jednatelem pro středisko autoškola je Ing. Miroslav Śliwka


Autoškola Mirpal vznikla 1.1.1992 jako jedna z podnikatelských iniciativ firmy MIRPAL spol. s r.o. Karviná.


Rozsah výuky v autoškole pro řidičské oprávnění skupiny B byl prováděn osobními automobily značky Škoda 105L a Škoda 120. Pro výcvik motocyklů se v autoškole používaly motorky značky Simson, Čezet-175 a Jawa 350. Kromě výuky v řízení automobilů a motocyklů prováděla autoškola školení řidičů referentských vozidel a řidičů z povolání. Úzce jsme spolupracovali se základní organizací Svazarm Kovona a Automotoklubem, jehož i naší učitelé autoškoly byli členy.


Od vzniku autoškoly u nás jako učitelé, působili p. Borski Gerhard, Fechner Jaroslav, Ing. Miroslav Śliwka, Ing. Petr Laštovička, externě pak p. Jirka Šipula. Jako lektorka zdravotní přípravy působila v autoškole p.Halina Śliwková.


Dalšími změnami v autoškole a taky pro zvýšení náročnosti byl obměňován vozový park a vybavení učeben. Přibyly nové osobní vozidla značky Felicie, Felicie Combi, Fabie, Seat Toledo, Honda Civic, Citroen C3 a jako nejnovější vozidla autoškoly jsou automobily Dacia Sandero-Stepway a Octavia Combi. Zároveň byla rozšířená výuka a školení o výcvik nákladními automobily LIAZ s vlekem, Iveco, traktor i autobus. Obměnily se i motocykly.


Od poloviny roku 2008 slouží autoškola zároveň jako výukové výcvikové středisko s akreditací. Provádíme vstupní a pravidelné školení pro společnou a zvláštní část skupiny řidičských oprávnění skupin C, C+E, D, D+E a to v rozsahu 140 a 280 hodin. Dále byl do autoškoly pořízen nákladní automobil 12 tun IVECO s vlekem. Zároveň jsme rozšířili i lektorský sbor jak pro školení řidičů profesionálů, tak pro výcvik nových žadatelů o řidičské oprávnění všech skupin. Přibyli nám noví učitelé a instruktoři p. Alan Staniczek, Ing. František Damborský, Ing. Hubert Schwarz a pro pravidelné školení řidičů pak Ing. Polach, Ing. Komendír, Ing. Smuž. Všichni tito kolegové se podílí při výkladu teorie pokročilého racionálního řízení, zásady bezpečné a defenzivní jízdy, uplatňování vnitrostátních a mezinárodních právních předpisů vztahujících se k silniční dopravě, přes bezpečnost provozu a ekologický provoz vozidla až po poskytování služeb a logistiky, hospodářského prostředí a organizace dopravního trhu, zdravotní rizika a jejich předcházení v provozu na pozemních komunikacích, prevence a řešení mimořádných událostí.


Naše autoškola zároveň spolupracuje s firmou MIDIBUS - Kypús, která nám pomáhá při výuce klientů skupiny D a D+E.


V našem výcvikovém zařízení připravujeme i řidiče pro řízení motorových AKU vozíků a vysokozdvižných vozíků pod vedením p. Bc. Františka Chalúpka.

Copyright © 2010 Autoškola Mirpal
Vytvořil Viktor Petříček
Vytvořil Viktor Petříček (Devbon)
Nabídka kurzů Auta naší autoškoly Ceník autoškoly Přihláška do autoškoly Kontakt na autoškolu Autoškola Mirpal Karviná Autoškola Karviná Autoškola Orlová Autoškola Havířov Autoškola Dětmarovice Autoškola Petřvald Autoškola Bohumín Autoškola Orlová Autoškola Karviná Autoškola Mirpal Karviná Výcvik autoškoly - průběh autoškoly Nabídka kurzů Online autoškola testy Autoškola Mirpal Karviná Mapa webu